Ebike je potrebné rezervovať minimálne 1 deň vopred prostredníctvom online rezervačného formuláru. Ak máte otázky, zavolajte nám: 0905 699 131                             

Cyklovýlety po okolí

Pripravili sme si pre Vás niekoľko odskúšaných tipov na cyklovýlety po okolí Banskej Bystrice. Vyberte si ebike z našej požičovne elektrobicyklov v Banskej Bystrici a vydajte sa objavovať malebné scenérie v okolí. Garantujeme príjemný zážitok a zvýšenú hladinu endorfínov v krvi :) Pre správnu orientáciu na výletoch odporúčame stiahnúť si do mobilu aplikáciu MAPY.CZ

 

BB-Majer-Šalková-Driekyňa-Ponická Lehôtka-Poniky-Šalková-Majer-BB

Dĺžka trasy: 39 km

Trvanie: cca 2,5- 3 hodiny

Náročnosť: mierne náročná trasa

Tento krát sa vyberieme na juhovýchod od Banskej Bystrice na mierne náročnú cyklotúru, ktorú zdatnejší jedinci na ebikoch v pohode absolvujú aj s dieťatkom v sedačke. Čaká nás príjemná trasa, kombinovaná lesnou spevnenou cestou a asfaltkou. Z Majera až do Driekyne vedie cyklochodník s nenáročným prevýšením, ktorý obľubuje množstvo Banskobystričanov. Po jeho absolvovaní sa ocitneme v mierne stúpajúcej doline Driekyni, ktorá nás po niekoľkých nastúpaných metroch vyvedie až na Ponickú Lehôtku- čarokrásnu obec, ktorá sa rozprestiera na predhorí a severných svahoch Poľany. Práve v tejto časti cyklovýletu sa môžeme kochať panoramatickými výhľadmi na malebnú prírodu v okolí Bystrice. Z Ponickej Lehôtky prejdeme do obce Poniky, nad obcou v smere na Šálkovú nás čaká ďalšie priam fotogenické miesto- lavička lásky, kde si môžeme dať krátku prestávku a urobiť si milú foto spomienku J Od lavičky lásky sa do Šalkovej zvezieme po asfaltovej ceste a rovnakou cyklotrasou, ktorou sme prišli sa vrátime až do Majera.

Náš tip: Nezabudnite na primerané množstvo tekutín, v letných mesiacoch opaľovací krém!

cyklovylet_tip

BB-Fuggerov dvor Čachovo-Baláže-Krčahy,Kováčka-Šachtičky-Pánský Diel-BB

Dĺžka trasy: 35 km

Trvanie: cca 4,5- 5 hodín

Náročnosť: náročná trasa

Pre cyklistov, ktorí obľubujú panoramatické výhľady je tento cyklovýlet ako stvorený. Pohľad na malebnú Bystricu, učupenú medzi horami a kopcami si budete môcť vychutnať z neďalekej dominanty- Pánskeho Dielu. Ponúkame Vám tip na pomerne náročný výstup vrámci ktorého vystúpate až okolo 1300 výškových metrov a nakuknete aj do vzdialenejšieho okolia mesta. Prevažná časť tejto cyklistickej trasy vedie terénom a lesnými cestami alebo chodníčkami. V závere počítajte s náročným a strmým zjazdom z Pánskeho Dielu. Pre tých, ktorí si na takéto adrenalínové dobrodružstvo netrúfajú možno alternatívne tento bod cyklotúry vynechať a zo Šachtičiek sa do Banskej Bystrice spustiť po asfaltovej komunikácii. 

Náš tip: Nezabudnite na primerané množstvo tekutín, v letných mesiacoch opaľovací krém!

BB-Iliáš-Vlkanová-Hronsek-Veľká Lúka-Sliač-Kováčová-Sielnica-Badín-Rakytovce-BB

Dĺžka trasy: 44 km

Trvanie: cca 2- 3 hodiny

Náročnosť: nenáročná trasa vhodná aj pre sviatočných turistov :)

Ak hľadáte fyzicky menej náročnú trasu s prevažne rovinatým terénom, tento tip vás určite nesklame. Cyklovýlet do Kováčovej môžete kľudne absolvovať aj s dieťatkom v sedačke. Cesta je rovinatá a z väčšej časti trasovaná mimo hlavné cesty, takže hustej doprave sa na tejto trase vyhnete. Môžete si tak dosýtosti vychutnať výhľady na okolie medzi Banskou Bystricou a Zvolenom v bezpečí cyklochodníkov a poľných cestičiek.

Náš tip: Na Sliači si urobte malú prestávku a odmeňte seba alebo drobcov kopčekom obľúbenej zmrzliny :)

Mapu cyklovýletu si môžete otvoriť na tejto adrese: https://sk.mapy.cz/s/metubokuse

BB-Laskomer-Riečanské sedlo-Kordíky-Chata nad Tajovom-Králiky-Mutnô-Suchý vrch-Fončorda-BB

Dĺžka trasy: 41 km

Trvanie: cca 5- 6 hodín

Náročnosť: náročná trasa vhodná pre skúsenejších cyklistov

Predstavujeme vám náročnú no o to krajšiu trasu, ktorá vedie prevažne terénom po chodníčkoch, zvážniciach a lesných cestách. Na tejto zaujímavej a fyzicky náročnej trase si nastúpate úctyhodných 1300 výškových metrov! Tento tip na cyklovýlet vás zavedie do nádhernej oblasti Kremnických vrchov s malebnými obcami, počítajte však aj s technicky náročnejšími úsekmi.  Ak hľadáte cyklistiku v lone prírody, tento tip je určený práve Vám! 

Vhodné pre zdatnejších jazdcov s dostatočnou kondícou či skúsenosťami alebo ak si chcete vyskúšať pekný a zaujímavý challange.

Náš tip č.1: Pri jazere Mutnô je možnosť spraviť si osviežujúcu prestávku a pokochať sa scenériou okolia.    Náš tip č.2: Po ceste sa vám ponúkne množstvo možností na občerstvenie- napríklad Kordíky, Chata nad Tajovom, Králiky a na záver aj na Suchom vrchu.

BB– Špania dolina – Kaplnka Piesky- Staré Hory – St.hory, Horná Richtárová – sedlo Dolný Šturec – Šachtička – opäť možnosť Pánsky diel- BB

Dĺžka trasy: 30 km

Trvanie: cca 3- 4 hodiny

Náročnosť: mierne náročná trasa 

Tentokrát vás zavedieme na sever od Banskej Bystrice, do neďalekých Starohorských vrchov. Táto trasa vedie zhruba napol terénom a na polovicu asfaltovou cestou. Nejde o extrémne náročný cyklovýlet aj keď v úvode cyklotrasy sa prioritne stúpa, tento úsek je dobrý na zahriatie. Na trase nastúpate celkovo 1100 výškových metrov a odporúčame ju ako zdatanejším jazdcom tak i cyklistom, ktorí majú radi výzvy a chcú si dať do tela. Po ceste sa Vám nastkytne nielen viacero možností na chutné občerstvenie ale aj niekoľko malebných výhľadov.  

Náš tip 1: Zastavte sa v starej baníckej obci Špania Dolina a pokochajte sa malebnou scenériou starých baníckych domčekov učupených v Starohorských vrchoch.

Náš tip 2: Od horského hotela Šachtička vystúpajte na Pánsky diel a za odmenu si doprajte chutné chladené pivko od lokálneho pivovaru Divný les.

Link na trasu – priamo otvorenie v aplikácii mapy.cz: https://sk.mapy.cz/s/halavehema

 

 

BB-Laskomer (Roosweltova nemocnica) - Tajov - žlté turistické značenie Suchý vrch-Ortúty - Ortúty horáreň-po zelenej smer Pamätník Sovietskych letcov a zhruba v polovici odbočiť doľava na lyžiarsku turistickú značku Horné Pršany - Rakytovce-Kremnička - BB

Dĺžka trasy: 33 km

Trvanie: cca 3- 4 hodiny

Náročnosť: mierne náročná trasa

Predstavujeme Vám ďalšiu, mierne náročnú cyklo trasu, s celkovým prevýšením cca 780m, ktorá vedie obľúbenou a vyhľadávanou banskobystrickou lokalitou Suchý vrch. Dostanete sa tam pozvoľným stúpaním a pokračovať môžete až ku dedinkám Horné Pršany a ďalej Rakytovce. Trasa vedie cez obec Tajov, v tomto úseku si môžete vychutnať absolútne kľudnú lesnú cestu s nenáročným stúpaním, v závere s asfaltovou cestou bez premávky. V prípade, že sa na Suchom vrchu rozhodnete pokračovať na Pršany a Rakytovce, od jazera Mútnô zamierite smerom na Ortúty / Ortúty horáreň. Je to veľmi pekná trasa okolím Banskej Bystrice a môže byť príjemnou zmenou aj pre tých, ktorí túto lokalitu navštevujú častejšie.

Náš tip: V lokalite Suchý vrch si môžete spraviť občerstvovaciu prestávku v tamojšom zariadení alebo si zblízka pozrieť chov koní, ktorý sa tam nachádza :)

Keďže ide o orientačne náročnejšiu trasu, na tomto odkaze nájdete link na trasu, stačí už len otvoriť priamo v aplikácii mapy.cz: https://sk.mapy.cz/s/cohodabege

BB Jakub- Uľanka- Dolný Harmanec-Bystrická dolina- Kráľová studňa-Krížna 1574mnm-Krížna, Líška- Rybovské sedlo- osady Rybie, Valentová, Horný Jelenec-Staré Hory-Uľanka, Jakub-BB

Dĺžka trasy: 60 km

Trvanie: cca 6 hodín

Náročnosť: náročná trasa 

Náročná trasa vhodná ako celodenný cyklovýlet s celkovým, povedzme výživným, prevýšením 1520m. Prvá polovica trasy sa vyznačuje dlhým stúpaním, na záver aj obtiažnejším, avšak v polovici trasy dosiahnete vrchol Krížna, ktorý Vás za námahu odmení  neskutočnými výhľadmi všade naokolo – mesto BB, Nízke Tatry, Roháče a Vysoké Tatry a takmer celý hrebeň Veľkej Fatry, na ktorom sa akurát nachádzate. Trasa je dobre značená s možnosťou takmer vrcholového občerstvenia na hoteli Kráľova studňa – tu je možnosť dobiť aj batériu elektrobicykla. Z vrcholu Krížna Vás čaká  už iba klesanie naspäť do BB, najskôr technicky mierne obtiažnejšie (avšak nič náročné) do Rybovského sedla a osady Rybô,následne sa prechádza krásnou horskou osadou Rybie, Valentová až do Horného Jelenca, kde sa pri pamätníku Mor Ho napojíte už na hlavnú cestu vedúcu cez Staré Hory do BB.  Na St. Horách je možnosť občerstviť sa napríklad v Krčme pod orechom, ktorá sa nachádza len kúsok od hlavnej cesty. Od koliby Sv. Krištofa sa vydáte už iba rovnakou cestičkou ako na začiatku cez Uľanku a Jakub.

Konkrétnu trasu s vyznačenými orientačnými bodmi nájdete priamo v aplikácii mapy.cz pod týmto linkom: https://sk.mapy.cz/s/dakevanalo

 

 

 

Šipka do prava ikona - ElektrobicykelBBŠipka do prava ikona - ElektrobicykelBBŠipka do prava ikona - ElektrobicykelBB
+421 905 699 131 
2024 © Všetky práva vyhradené | | Zásady ochrany osobných údajov
Developed by Nive
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram