Ebike je potrebné rezervovať minimálne 1 deň vopred prostredníctvom online rezervačného formuláru. Ak máte otázky, zavolajte nám: 0905 699 131 / 0907 143 918                            

Cyklovýlety po okolí

Pripravili sme si pre Vás niekoľko odskúšaných tipov na cyklovýlety po okolí Banskej Bystrice. Vyberte si ebike z našej požičovne elektrobicyklov v Banskej Bystrici a vydajte sa objavovať malebné scenérie v okolí. Garantujeme príjemný zážitok a zvýšenú hladinu endorfínov v krvi :)

BB-Majer-Šalková-Driekyňa-Ponická Lehôtka-Poniky-Šalková-Majer-BB

Dĺžka trasy: 39 km

Trvanie: cca 2,5- 3 hodiny

Náročnosť: mierne náročná trasa

Tento krát sa vyberieme na juhovýchod od Banskej Bystrice na mierne náročnú cyklotúru, ktorú zdatnejší jedinci na ebikoch v pohode absolvujú aj s dieťatkom v sedačke. Čaká nás príjemná trasa, kombinovaná lesnou spevnenou cestou a asfaltkou. Z Majera až do Driekyne vedie cyklochodník s nenáročným prevýšením, ktorý obľubuje množstvo Banskobystričanov. Po jeho absolvovaní sa ocitneme v mierne stúpajúcej doline Driekyni, ktorá nás po niekoľkých nastúpaných metroch vyvedie až na Ponickú Lehôtku- čarokrásnu obec, ktorá sa rozprestiera na predhorí a severných svahoch Poľany. Práve v tejto časti cyklovýletu sa môžeme kochať panoramatickými výhľadmi na malebnú prírodu v okolí Bystrice. Z Ponickej Lehôtky prejdeme do obce Poniky, nad obcou v smere na Šálkovú nás čaká ďalšie priam fotogenické miesto- lavička lásky, kde si môžeme dať krátku prestávku a urobiť si milú foto spomienku J Od lavičky lásky sa do Šalkovej zvezieme po asfaltovej ceste a rovnakou cyklotrasou, ktorou sme prišli sa vrátime až do Majera.

Náš tip: Nezabudnite na primerané množstvo tekutín, v letných mesiacoch opaľovací krém!

cyklovylet_tip

BB-Fuggerov dvor Čachovo-Baláže-Krčahy,Kováčka-Šachtičky-Pánský Diel-BB

Dĺžka trasy: 35 km

Trvanie: cca 4,5- 5 hodín

Náročnosť: náročná trasa

Pre cyklistov, ktorí obľubujú panoramatické výhľady je tento cyklovýlet ako stvorený. Pohľad na malebnú Bystricu, učupenú medzi horami a kopcami si budete môcť vychutnať z neďalekej dominanty- Pánskeho Dielu. Ponúkame Vám tip na pomerne náročný výstup vrámci ktorého vystúpate až okolo 1300 výškových metrov a nakuknete aj do vzdialenejšieho okolia mesta. Prevažná časť tejto cyklistickej trasy vedie terénom a lesnými cestami alebo chodníčkami. V závere počítajte s náročným a strmým zjazdom z Pánskeho Dielu. Pre tých, ktorí si na takéto adrenalínové dobrodružstvo netrúfajú možno alternatívne tento bod cyklotúry vynechať a zo Šachtičiek sa do Banskej Bystrice spustiť po asfaltovej komunikácii. 

Náš tip: Nezabudnite na primerané množstvo tekutín, v letných mesiacoch opaľovací krém!

BB-Iliáš-Vlkanová-Hronsek-Veľká Lúka-Sliač-Kováčová-Sielnica-Badín-Rakytovce-BB

Dĺžka trasy: 44 km

Trvanie: cca 2- 3 hodiny

Náročnosť: nenáročná trasa vhodná aj pre sviatočných turistov :)

Ak hľadáte fyzicky menej náročnú trasu s prevažne rovinatým terénom, tento tip vás určite nesklame. Cyklovýlet do Kováčovej môžete kľudne absolvovať aj s dieťatkom v sedačke. Cesta je rovinatá a z väčšej časti trasovaná mimo hlavné cesty, takže hustej doprave sa na tejto trase vyhnete. Môžete si tak dosýtosti vychutnať výhľady na okolie medzi Banskou Bystricou a Zvolenom v bezpečí cyklochodníkov a poľných cestičiek.

Náš tip: Na Sliači si urobte malú prestávku a odmeňte seba alebo drobcov kopčekom obľúbenej zmrzliny :)

BB-Laskomer-Riečanské sedlo-Kordíky-Chata nad Tajovom-Králiky-Mutnô-Suchý vrch-Fončorda-BB

Dĺžka trasy: 41 km

Trvanie: cca 5- 6 hodín

Náročnosť: náročná trasa vhodná pre skúsenejších cyklistov

Predstavujeme vám náročnú no o to krajšiu trasu, ktorá vedie prevažne terénom po chodníčkoch, zvážniciach a lesných cestách. Na tejto zaujímavej a fyzicky náročnej trase si nastúpate úctyhodných 1300 výškových metrov! Tento tip na cyklovýlet vás zavedie do nádhernej oblasti Kremnických vrchov s malebnými obcami, počítajte však aj s technicky náročnejšími úsekmi.  Ak hľadáte cyklistiku v lone prírody, tento tip je určený práve Vám! 

Vhodné pre zdatnejších jazdcov s dostatočnou kondícou či skúsenosťami alebo ak si chcete vyskúšať pekný a zaujímavý challange.

Náš tip č.1: Pri jazere Mutnô je možnosť spraviť si osviežujúcu prestávku a pokochať sa scenériou okolia.    Náš tip č.2: Po ceste sa vám ponúkne množstvo možností na občerstvenie- napríklad Kordíky, Chata nad Tajovom, Králiky a na záver aj na Suchom vrchu.

BB– Špania dolina – Kaplnka Piesky- Staré Hory – St.hory, Horná Richtárová – sedlo Dolný Šturec – Šachtička – opäť možnosť Pánsky diel- BB

Dĺžka trasy: 30 km

Trvanie: cca 3- 4 hodiny

Náročnosť: mierne náročná trasa 

Tentokrát vás zavedieme na sever od Banskej Bystrice, do neďalekých Starohorských vrchov. Táto trasa vedie zhruba napol terénom a na polovicu asfaltovou cestou. Nejde o extrémne náročný cyklovýlet aj keď v úvode cyklotrasy sa prioritne stúpa, tento úsek je dobrý na zahriatie. Na trase nastúpate celkovo 1100 výškových metrov a odporúčame ju ako zdatanejším jazdcom tak i cyklistom, ktorí majú radi výzvy a chcú si dať do tela. Po ceste sa Vám nastkytne nielen viacero možností na chutné občerstvenie ale aj niekoľko malebných výhľadov.  

Náš tip 1: Zastavte sa v starej baníckej obci Špania Dolina a pokochajte sa malebnou scenériou starých baníckych domčekov učupených v Starohorských vrchoch.

Náš tip 2: Od horského hotela Šachtička vystúpajte na Pánsky diel a za odmenu si doprajte chutné chladené pivko od lokálneho pivovaru Divný les.

Link na trasu – priamo otvorenie v aplikácii mapy.cz: https://bit.ly/2GFbisq

 

 

BB-Laskomer (Roosweltova nemocnica) - Tajov - žlté turistické značenie Suchý vrch-Ortúty - Ortúty horáreň-po zelenej smer Pamätník Sovietskych letcov a zhruba v polovici odbočiť doľava na lyžiarsku turistickú značku Horné Pršany - Rakytovce-Kremnička - BB

Dĺžka trasy: 33 km

Trvanie: cca 3- 4 hodiny

Náročnosť: mierne náročná trasa 

Predstavujeme Vám ďalšiu, mierne náročnú cyklo trasu, s celkovým prevýšením cca 780m, ktorá vedie obľúbenou a vyhľadávanou banskobystrickou lokalitou Suchý vrch. Dostanete sa tam  pozvoľným stúpaním a pokračovať môžete až ku dedinkám Horné Pršany a ďalej Rakytovce. Trasa vedie cez obec Tajov, v tomto úseku si môžete vychutnať absolútne kľudnú lesnú cestu s nenáročným stúpaním, v závere s asfaltovou cestou bez premávky. V prípade, že sa na Suchom vrchu rozhodnete pokračovať na Pršany a Rakytovce, od jazera Mútnô zamierite smerom na Ortúty / Ortúty horáreň. Je to veľmi pekná trasa okolím Banskej Bystrice a môže byť príjemnou zmenou aj pre tých, ktorí túto lokalitu navštevujú častejšie. 

Náš tip: V lokalite Suchý vrch si môžete spraviť občerstvovaciu prestávku v tamojšom zariadení alebo si zblízka pozrieť chov koní, ktorý sa tam nachádza :)

Keďže ide o orientačne náročnejšiu trasu, na tomto odkaze nájdete link na trasu, stačí už len otvoriť priamo v aplikácii mapy.cz: shorturl.at/hkEK9

 

 

 

Šipka do prava ikona - ElektrobicykelBBŠipka do prava ikona - ElektrobicykelBBŠipka do prava ikona - ElektrobicykelBB
+421 907 143 918
+421 905 699 131 
2022 © Všetky práva vyhradené | | Zásady ochrany osobných údajov
Developed by Nive
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram